Page 128 - DAIS Insignia 2022-2023
P. 128
FOOTBALL
Boys Team
2 Golds U 19 - Ecole Energizer organized by the Ecole Mondiale School BASKET BALL
Hiranandani Foundation International School Liga
Kabir Parekh, Arhan Dhawan, Aneesh Kumar, Rohan Monga,
Amaan Singh, Avayayaraj Arenja, Agni Sen, Abhinav Dangwal,
Kcavyan Agarwal, Ruhaan Mahindru, Iman Bhanji, Abhinav
Dangwal, Aditya Ankhad, Advay Jhunjhunwala. Advay
Jhunjhunwala was adjudged the Player of the Tournament.
Participated U 19
Kabir Parekh, Arhan Dhawan, Aneesh Kumar, Avyayaraj Arenja,
Agni Sen, Vahrun Taraporewala, Aditya Ankhad, Advay
Jhunjhunwala, Shivann Bajaj, Kcavyan Agarwal
Participated U 19
Kabir Parekh, Arhan Dhawan, Aneesh Kumar, Avyayaraj Arenja,
Agni Sen, Vahrun Taraporewala, Aditya Ankhad, Advay
4th ISSO National Games Jhunjhunwala, Shivann Bajaj, Kcavyan Agarwal
Surat, Gujarat Girls Team
Semi Finals U 17 - Ecole Energizer organized by the Ecole Mondiale School
Boys’ Team Kiana Sasha Fernandez, Anoushka Poddar, Anaya Mehta, Freya
1st Place U14 - Ecole Mondiale Parekh, Saanvi Agrawal, Divina Minocha, Kavya Mangal, Eesha Singapuri, Aanya Khanchadani,
football tournament Aritra Malik, Akkshita Keswani, Ilisha Avasthi, Mira Shukla, Shrushti Linge.
Aditya Patil, Samay Participated U 17 - 4th ISSO National Games Surat, Gujarat
Sandhu, Adith Alex, Dhrriti Yagnik, Khushi Joshi, Ilisha Avasthi, Riddhima Chaudhary, Kiana Fernandez, Nia Agarwal, Saanvi
Zahaan Kapadia, Raghveer Malhotra, Varun Asudhani, Shivank Bhatia, Apoorv
Gupta, Vivaan Gavaskar, Reyansh Singhee, Dhruva Rojekar Agrawal, Anaya Mehta, Ahana Gupta, Rajshree Chaturvedi, Mira Shukla, Freya Parekh
1st Place U19 - B.D. Liga 2022-2023
Vardhan Munot, Arjun Asudani, Zain Bhanji, Shreevardhan Agarwal, Annsh Navle,
Abba Ndomo, Krish Waghani, Rhiaan Shah, Aryaman Tandon, Neveille
Patel,Shashvat Sanghvi, Rayan Sonawala, Ruhaan Mahendru, Rahul Trivedi TABLE TENNIS
1st Place U14 - Aditya Patil, Samay Sandhu, Adith Alex, Zahaan Kapadia, Zayaan Irani, Varun asudhani, Siddhant
Mehendale, Vir Bakshi, Shivank Bhatia, Apoorv Gupta, Ayaan Kikani, Kiaan Kapoor, Nishit Lala, Raghveer Ishika Punjabi
Malhotra, Raghav Malhotra, Nimay Shah 2 Gold 1 Silver U15, 17, 19 - Poinsur Gymkhana Table Tennis Tournament 20222
Girls’ Team Siana Tandon
1st Place U16 - Mumbai School Sports Association Football Tournament Gold U10 - Table Tennis Tourrnament at NSCI, Mumbai 2022
1st Place B.D. Liga 2022-2023 Tvisha Soni won the Best Player Navya Dholakia won the Top Scorer
Ahana Kanoi, Arzoo Maheshwari, Freya Patel, Kavya Sinha, Kyra Mahindru, Navya Dholakia, Navyana
Arenja, Pehr Hara, Rhea Jain, Ria Chawla, Saanvi Agrawal, Tarini Mazumdar
1st Place U18 - Reliance Youth Foundation Sports Tournament Navya Dholakia won the Golden Boot and Best Player
Diya Piramal, Aritra Mallik, Aanya Malhotra, Aanya Khanchandani, Nikita Parera, Ishani Badala, Sanika Daga,
Krisha Singhal, Navya Dholakia, Ahana Kanoi, Arzoo Maheshwari,Saanvi Agrawal, Tvisha Soni, Tithi Agarwal
1st Place U14 - B.D. Liga 2022-2023 Mahika Praveen got the Top Scorer
Samika Khanna, Ayanna Vazirani, Suhaani Lohia, Shloka Choudary, Ilina avasthi, Eva Gupta, Mahika Praveen
2nd Place Mid-Day’s Ranis of the Rink 2022
2nd Place U14 - Mahika Praveen, Navya Shaha, Priymishree Mehta, Sharmila Ranganathan, Saanvie Seth, Ahana Shah,
Deivishii Sanghavi, Ilina Avasthi, Shloka Choudary, Aarjavi Mallik, Eva Gupta, Arishka Betadpur, Diya
Ghadiali. Mahika Praveen won the golden boot
3rd Place U19 - Aritra Mallik, Aanya Malhotra, Aanya Khanchandani, Nikita Parera, Ishani Badala, Sanika Daga, Krisha
Singhal, Zahra Kachwala, Eesha Singapuri, Maanvi Shroff, Aisha Patel, Shreya Ranganathan, Aryaa Meghani
3rd Place U17 - Ahana Kanoi, Arzoo Maheshwari, Freya Patel, Heya Sanghvi, Kavya Sinha, Navya Dholakia, Pehr Hara,
Rhea Jain, Ria Chawla, Saanvi Agrawal, Tarini Mazumdar, Tithi Agrawal, Tvisha Soni, Tiana Dalal
108 109